Про нас Електронний депозитарій LIBO Зведений каталог України
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог ЖОУНБ ім. О. Ольжича- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Бібліотечна справа -- Розвиток<.>
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.


    Бруй, Оксана.
    Як бібліотеки переміщених університетів підтримують освіту та науку [] / О. Бруй // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика : наук.-інформ. журнал. - 2021. - N 2. - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотечна справа--Розвиток
Аннотация: У статті йдеться про реалізацію та результати проєкту «Розвиток бібліотек переміщених університетів як центрів підтримки освітнього та наукового процесів», який виконувався у 2019–2020 рр. ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Посольства США в Україні. Виклики, які постали в ході виконання проєкту перед менеджерами, експертами та учасниками, пов'язані з пандемією Covid 19, були подолано, цілі досягнуто, результати отримано. Бібліотеки 11 переміщених університетів отримали відповідне технічне обладнання, а також нові знання й навички та організували системну роботу із надання комплексу послуг в напрямі підтримки освіти та досліджень для студентів, викладачів та науковців своїх університетів. А в 5 бібліотеках ще й впроваджено автоматизовану бібліотечну інформаційну систему Koha.

Держатели документа:
ЖОУНБ ім. О. Ольжича

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : БГ (1)
Свободны: БГ (1)

Найти похожие

2.
027.54(477-25)(082)
Н34


    Іванова, Майя.
    Бібліотечна справа в державних стратегіях розвитку України [] / М. Іванова // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : збірник / Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Асоц. б-к України ; редкол.: Н. Кунанець (голов. ред.) [та ін.]. - Київ : НБУВ, 2021. - Вип. 62. - С. 67-83. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 78.34(4УКР-2К)751.1
Рубрики: Бібліотечна справа--Розвиток
фывфывфыв:
бібліотека -- інформаційно-комунікаційні технології -- інформаційне суспільство -- цифровізація, інноваційна діяльність -- цифрове суспільство
Аннотация: Мета дослідження полягає у визначенні ролі бібліотек України як базових елементів культурної, наукової, освітньої, інформаційної інфраструктури в стратегічних планах розвитку держави. Методологія дослідження ґрунтується на системному та структурному підходах, на методах порівняльного, логічного та структурно-функціонального аналізу, включаючи міждисциплінарний підхід. Наукова новизна. Відзначено відставання професійної базової освіти бібліотечних працівників від сучасних вимог суспільства, загального рівня розвитку інформаційних технологій та потреб бібліотек. Зауважено роль бібліотек у розвитку новітніх інформаційних технологій як одного із пріоритетних напрямів державної політики в розвитку інформаційного суспільства, в якому кожен міг би створювати і накопичувати інформацію та знання, мати до них вільний доступ, користуватися і обмінюватися ними. Проаналізовано програми Кабінету Міністрів України щодо: концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018–2020 рр. та затвердження плану заходів щодо її реалізації (2018), стратегії розвитку сфери інноваційної діяльності на період до 2030 р. (2019), стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 рр. (2020) та окреслено роль бібліотек в цих урядових проєктах. Розкрито поняття «цифровізація», визначено основні принципи цифровізації в Україні. Окреслено напрями та тематичний зміст підвищення кваліфікації працівників Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) згідно з загальними тенденціями розвитку цифровізації бібліотечної справи в Україні і внутрішніх потреб адаптації бібліотеки до цих тенденцій. Визначено роль вітчизняних бібліотек у цифровізації українського суспільства. Висновки. В умовах державної стратегії розвитку цифрової економіки та суспільства України продовжує зберігатись традиційна роль бібліотек: збирання, оброблення, накопичення та збереження інформації, вільний та рівноправний доступ до інформації користувачів бібліотек та відбувається створення нових інформаційних продуктів, надання інформаційних послуг суспільству. Цифрові технології мають бути основою інноваційної діяльності сучасної бібліотечної справи.

Держатели документа:
ЖОУНБ ім. О. Ольжича

Доп.точки доступа:
Кунанець, Н. \ред.\; Горовий, В. \ред.\; Струнгар, В. \ред.\; Бабік, В. \ред.\; Національна академія наук України; Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського; Асоціація бібліотек України

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : БГ (1), ФОНД (1)
Свободны: БГ (1), ФОНД (1)

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)