Про нас Електронний депозитарій LIBO Зведений каталог України
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ЖОУНБ ім. О. Ольжича- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=монастирсько-церковні літописи<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 821.161.2-94.09(0/К68-422083
Автор(и) : Корпанюк, Микола Павлович
Назва : Слово. Хрест. Шабля (українське монастирсько-церковне, світське крайове літописання XVI ст., як історико-літературне явище)
Вихідні дані : Київ: Смолоскип, 2005
Кільк.характеристики :903, [1] с.: іл.
Примітки : Літ.: с. 851-859
ISBN, Ціна 966-8499-19-0: 50.00 грн
УДК : 821.161.2-94.09(0.064)
ББК : 83.3(4УКР)
Предметні рубрики: Літературознавство українське
Географіч. рубрики:
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): монастирсько-церковні літописи--духівництво у суспільному житті--створення літописів--духовні скарби--церковне життя--монастирсько-церковне літописання--походження козацтва--літературознавчі дослідження--художній світ пам'яток
Анотація: Монографія доктора філології Миколи Корпанюка є першим науковим літературознавчим дослідженням великого пласта національної культури, створеної давньою українською, польською, латинською, російською мовами, яка розвивалася на всьому українському просторі - від Попраду до Дону - і впливала на розвиток духовності нації, оберігала її від денаціоналізації. Різнобічно аналізуючи тематику, проблематику, художній світ пам'яток, автор доводить, що різноконфесійне українське духівництво, козацька старшина, сільські та містечкові літописці свідомо дбали про розвиток культури як основного засобу збереження національної самобутності в умовах політичної залежності, сприяли формуванню визвольних, державотворчих процесів в Україні та їх відродженню після нової втрати державності у XVIII ст. Автор праці обґрунтовує особливості розвитку крайового літописання, як комплексного синтетичного жанру, на засадах гуманістичної, класицистичної, барокової та просвітницької естетики, етики, національних літературних традицій та ідеології.
Примірники :ФОНД(1)
Вільні : ФОНД(1)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)