Про нас Електронний депозитарій LIBO Зведений каталог України
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ЖОУНБ ім. О. Ольжича- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=відьомство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
94(477)"16/17"
Д48


    Диса, Катерина.
    Історія з відьмами [] : суди про чари в ук. воєводствах Речі Посполитої XVII-XVIII ст. = A Witch Story : Witchraft Trials in the Ukrainian Palatinates of the Polish- Lithuanian Commonwealth in the 17 and 18 Centuries / Катерина Диса ; [ред. Я. Цимбал] ; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту, Ін-т Критики. - Київ : Критика, 2008. - 302, [2] с. : іл. - (Критичні студії). - Предм. покажч.: с. 287-292. - Ім. покажч.: с. 293-300. - Геогр. покажч.: с. 301-302. - ISBN 966-8978-19-6 : 30.00 грн
УДК
ББК 63.3(4УКР)46
Рубрики: Вірування--Україна, 17 - 18 ст.--Наукові видання--Судові процеси--Історія, 17 - 18 ст.--Наукові видання
   Історія--Україна, 17 - 18 ст.--Наукові видання

   
Кл.слова (ненормовані):
украинское колдовство -- українське чаклунство -- суди про чари -- суды о магии -- суди над відьмами -- суды над ведьмами -- суды над колдунами -- суди над чаклунами -- ведьмовство -- відьомство -- темные силы (религ.) -- темны сили (реліг.)
Анотація: [Головні герої книжки кисво-могилянського історика Катерини Диси - відьми і чари. Абстрактніше - уявлення про відьомство і чари, звинувачення у відьомстві, а також конфлікти, що призводили до таких звинувачень. На читача чекає захоплива інтелектуальна екскурсія за лаштунки судових процесів, адже самі суди, доводить авторка, - це лише оболонка. Важливо пам'ятати - судові документи, що їх тримає в руках історик, пройшли кілька своєрідних фільтрів: слова відьми переказав писар; записане не конче тотожне відповіді на запитане; не відомо, яким тоном усе це сказали... Що відбувалося під час судів? На підставі яких законів і процедур розглядали справи про чари? Яку роль відігравали плітки й тортури? Авторка порівнює законні приписи з реальними судовими практиками, аналізує соціяльний і релігійний склад учасників судів, вироки у справах про чари, з'ясовує, які саме конфлікти - у яких середовищах і щодо яких предметів - найчастіше викликали підозри й звинувачення у відьомстві. Книжку завершує мікроісторичне дослідження дітовбивства й чаклунства у волинському селі Щуровчики. Працюючи з матеріялами судів про чари найважче шукати золоту середину між довірою до кожного записаного слова та надмірним скепсисом і критикою фантастичних історій зачарування. Цілісну картину подій, доводить авторка, відтворити неможливо, а читач має пам'ятати - всі ці історії є не продуктами реальности, а результатами людських страхів, переживань, фантазій і підозр. Якщо історії про зачарування дітей і тварин можуть видатися сучасному читачеві наївними й невірогідними, це не означає, що вони були такими і для людей ранньомодерної доби].

Утримувачі документа:
ЖОУНБ ім. О. Ольжича

Дод.точки доступу:
Цимбал, Ярина \ред.\; Український науковий інститут Гарвардського університетуІнститут Критики
Примірників всього: 3
ФОНД (2), ЧЗ (1)
Свободны: ФОНД (2), ЧЗ (1)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)