027.54(477-25)(082)
Н34


    Дмитрук, Тетяна.
    Нормативно-правова база організації бібліотечної галузі в Україні [] / Т. Дмитрук // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : збірник / Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Асоц. б-к України ; редкол.: Н. Кунанець (голов. ред.) [та ін.]. - Київ : НБУВ, 2021. - Вип. 62. - С. 53-66. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 78.34(4УКР-2К)751.1
Рубрики: Бібліотечна справа--Законодавство
Кл.слова (ненормовані):
законодавство -- Міністерство культури та інформаційної політики України -- Національна бібліотека України -- публічні бібліотеки -- Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»
Анотація: Одним із важливих завдань інформаційної політики сучасної держави є осмислення процесів, пов’язаних із ефективною діяльністю бібліотек загалом та якісним обслуговуванням бібліотечної мережі країни зокрема. Питання законодавчого регулювання бібліотечної галузі в умовах європейського вектора розвитку України особливо актуалізується сьогодні. Мета статті – проаналізувати основні положення проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Методи дослідження. Досягненню поставленої мети сприяло застосування методологічного інструментарію, що включав комплекс загально-наукових підходів (зокрема системного, соціокомунікативного і соціокультурного) та теоретичних методів (абстрагування і узагальнення, аналізу і синтезу). Наукова новизна дослідження полягає у доведенні твердження, що вкрай важливою є потреба в упорядкуванні бібліотечної системи країни, визначення на законодавчому рівні єдиної бібліотеки України, яка буде виконувати функції Національної. Без вирішення цього ключового питання прийняття будь-яких законодавчих ініціатив будуть лише превентивними. У статті проаналізовано проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та стан досліджуваної проблеми у працях вітчизняних науковців. Висновки. Запропонований Проєкт так і не врегульовує ключові питання подальшого функціонування і розвитку бібліотечної галузі України. Досі вітчизняні бібліотеки функціонують за пострадянською системою організації бібліотечної справи, що викликає неузгодженість зі сучасними викликами часу. Українським бібліотекам потрібен новий закон про бібліотеки і бібліотечну справу, адже чинний датований 1995 р. і не враховує зміни, які відбулися і відбуваються в країні і світі. Сьогодні вкрай важливо визначити на законодавчому рівні гідне місце бібліотек та ключові принципи, за якими вони мають працювати й розвиватися у вільній і незалежній державі.

Утримувачі документа:
ЖОУНБ ім. О. Ольжича

Дод.точки доступу:
Кунанець, Н. \ред.\; Горовий, В. \ред.\; Струнгар, В. \ред.\; Бабік, В. \ред.\; Національна академія наук України; Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського; Асоціація бібліотек України

Є примірники у відділах: всього 2 : БГ (1), ФОНД (1)
Вільні: БГ (1), ФОНД (1)