Про нас Електронний депозитарій LIBO Зведений каталог України
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Цінні та рідкісні видання ЖОУНБ ім. О. Ольжича- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог ЖОУНБ ім. О. Ольжича (94)Баранівська ЦРБ (1)Бердичівська МЦБС (2)Бердичівська ЦРБ (1)Житомирська МЦБС (1)Коростенська МЦБС (2)Звягельська бібліотека ЗМР (2)Радомишльська ЦРБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=шум<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
821.161.2
Ф 83


    Франко, Іван Якович (1856 - 1916).
    Великий шум [] : повість : передрук з "Літературно-наукового вісника" / І. Я. Франко. - Прижит. вид. - У Київі : З Друкарні Першої Київської Друкарської Спілки..., 1908 ; Київ : Друкарня П. Барського..., 1907. - [3], 4-116, [2] с. - Б. ц.
Екслібрис:
Прим.62880: Пр. ЖОУНБ ім. О. Ольжича з штемпелем, прямокутний, 17 х 35, шрифтовий, з написом в лінійній рамці: "ЖИТОМИРСЬКА/ ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА/ № ..." ;
Прим.62880: Пр. ЖОУНБ ім. О. Ольжича з штемпелем, без рамки, 25 х 45, шрифтовий, з написом: "STADTBIBLIOTEK/ SHITOMIR/ ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА/ БІБЛІОТЕКА/ № 897
Збереження документу: задовільний
УДК
ББК 84(4УКР)5
Рубрики: Художня література--Україна, поч. 20 ст.
   Українська література, поч. 20 ст.

   
Кл.слова (ненормовані):
повісті -- повести -- українські повісті -- украинские повести -- прижизненные издания -- прижиттєві видання
Анотація: [Іван Франко (1856-1916) - український поет, прозаїк, літературний критик, фольклорист, драматург, публіцист. В повісті «Великий шум» зображено його рідне село Нагуєвичі (в тексті – Грушатичі) після “весни народів” та скасування панщини 1848 р., а герой Яць Коваль – не хто інший, як його батько Яків. В експозиції повісті автор подає не тільки символізований образ "великого шуму", який поєднує пряме (буря) і переносне (селянські заворушення) значення, а й візуально виділяє основні місця дії і перебування головних персонажів, будує хронотоп: на середині села "церква з бляшаною червоно помальованою банею", за церквою - "попівська резиденція"; "високо над селом" - "двірський сад", панський двір і "невеличкий поверховий будинок з червоно помальованими стінами". Зображення природи різних околиць в повісті , по суті, є своєрідним гімном Малій Батьківщині, родичам і односельцям].

Утримувачі документа:
ЖОУНБ ім. О. Ольжича
Примірників всього: 1
ФОНД (1)
Свободны: ФОНД (1)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)